Buraya Gelirken

Uçakla seyahat ediyorsanız, Dalaman Havalimanı’na iniş yapmanız gerekiyor. Dalaman Havalimanı’ndan sıkça hareket eden HAVAŞ ve MUTTAŞ otobüsleriyle Fethiye Otogarı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. (Otobüsle geliyorsanız, doğrudan Fethiye Otogarı’na geliyorsunuz.) Fethiye Otogarı’nın önünden geçen Kabak/Faralya  minibüsleriyle Kabak son durağa kadar gelebilirsiniz. Sezonun farklı zamanlarında sefer tarifesi değişiyor. Lütfen takip ediniz:

http://oludenizmnb.com/index.php?route=product/category&path=73_76

Kabak Vadisi’ne özel araçların inmesi yasaktır. Özel aracınızla veya minibüslerle ancak Kabak son durağa kadar gelebilirsiniz. Vadiden aşağı inmek için sezon boyunca hizmet veren servis minibüslerden faydalanabilir veya az eşyanız varsa patikadan yürüyerek inmeyi tercih edebilirsiniz.

Doğanın kucağında ihtiyacınız olabilecek bazı şeyleri hatırlatmak isteriz:

Mümkün olduğunca rahat kıyafetler ve ayakkabılar tercih etmenizi öneririz. Çekçekli valizlerdense sırt çantası daha kullanışlı olabilir. Çünkü burada asfalt yok, beton yok; ağaç var, orman var, taşlar, kayalar, deniz ve yıldızlar var. Ayrıca böcekler, kuşlar, kediler, köpekler ve tavuklar da var. Böceksavar spreyinizi, gece dolaşmak için el fenerinizi ve herhangi bir alerjiniz varsa ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Sonra da kendinizi doğanın kollarına bırakın. Gerisini o halleder…